Proiectul Educațional Național ”Exploratori în lumea emoțiilor” CAEN 2017

Scopul poiectului:
Prevenția apariției problemelor emoționale și de relaționare socială respectiv optimizarea dezvoltării competențelor socio-emoționale la preșcolari.

Descrierea activității principale:
Activitatea principală este Concursul ”Exploratori în lumea emoțiilor”

Concursul se va derula în trei etape:
1. Etapa desfășurată la nivelul unităților de învățământ
2. Etapa desfășurată la nivel județean
3. Etapa desfășurată la nivel național.

La faza națională participă preșcolarii premiați la nivel județean în cele 27 de județe partenere (ALBA, ARGEȘ, BACĂU, BISTRIŢA-NĂSĂUD, BOTOȘANI, mun. BUCUREȘTI, BUZĂU, CARAȘ SEVERIN, CLUJ, COVASNA, GALAȚI, GORJ, HUNEDOARA, IALOMIȚA, IAȘI, MARAMUREȘ, MUREȘ, NEAMȚ, OLT, SATU MARE, SĂLAJ, SIBIU, SUCEAVA, TELEORMAN, TIMIȘ, TULCEA, VASLUI, VÂLCEA) .
Preșcolarii vor realiza desene și colaje, utilizând materiale diverse, fiind încurajați să fie creativi, să coopereze și să exprime liber diferite ipostaze ilustrative ale temei propuse.
Înscrierea participanților:
a. prin completarea formularului online:
b. prin email la adresa:  exploratoriinlumeaemotiilor@gmail.com

AFIS ELE
FORMULAR DE  INSCRIERE ELE – 2017